Wyszukiwanie po samochodu

Szukaj

Katalog auto części LANCIA: Części zamienne do wszystkich modeli LANCIA


Oferujemy Państwu łatwy i jasny wgląd do części samochodowych LANCIA, które pasują do Twojego samochodu, dzięki naszemu mechanizmowi wyszukiwania. Po prostu wybierz model swojego LANCIA i daj się zaskoczyć wyjątkową jakością i niskimi cenami naszych części zamiennych LANCIA.


Najpopularniejsze części samochodowe z katalogu części dla LANCIA

Części LANCIA najwyższej jakości zamówić online

W naszym sklepie internetowym znajdują się wszystkie części do LANCIA

Lancia, samochód inżynierów

W 1906 roku, inżynier i kierowca wyścigowy Vincenzo Lancia oraz badacz Fiata, Claudio Fogolin stworzyli jedną z najstarszych marek samochodowych na całym świecie. Lancia zawsze była zaangażowana w niezwykłą technologię samochodów sportowych, co zostało już zaprezentowane w modelu Lancia Theta od roku 1913. Model ten był pierwszym w Europie, wyposażonym w system elektrycznego rozrusznika, a także wyświetlacz z oświetleniem. W 1923 roku model Lambda był pierwszym pojazdem z niezależnym zawieszeniem, amortyzatorami hydraulicznymi i pierwszym samonośnym podwoziem. W związku z ich skomplikowaną technologią, Lancia była znana jako ""marka inżynierów"". Nadwozia zawsze były zbudowane przez znakomitych projektantów, ponieważ Lancia ograniczyła się do przedziału cenowego wysokiej klasy pojazdów. Oprócz samochodów osobowych, produkowano również autobusy i transportery. W czasie II wojny światowej wojska niemieckie zmusiły firmę, aby wyłącznie produkowała ona transportery. Po roku 1945 Lancia produkowała wyłącznie pojazdy pretensjonalne, ale również samochody sportowe w małych ilościach i nie brała udziału w powstawaniu aspirującego imperium samochodowego. Nowoczesna technologia Lancii doprowadziła do masowej produkcji pierwszego silnika V6 i pierwszego półprzyczepnego wahacza w seryjnie produkowanym modelu Aurelia w 1950 roku.

Supersamochody, pomimo problemów

Z powodu różnych problemów w 1955 roku, Lancia oddała sekcję Formuły 1 Ferrari. W dalszym ciągu produkowali samochody wysokiej jakości, ale nie byli w stanie dotrzeć do strefy zysku, ponieważ nie mogli sprostać głównemu konkurentowi, Alfie Romeo. W 1969 roku, firma, której częścią był również Watykan, została sprzedana za symboliczną cenę grupie Fiat. Po outsourcingu sekcji transporterów do Iveco, Lancia skoncentrowała się bardziej na produkcji samochodów osobowych. Poza sedanami i coupé, zawsze oznaczonymi greckimi literami, w 1971 roku firma zaprezentowała legendarny supersamochód, Lancię Stratos z silnikiem V6 Ferrari Dino 246 GT.

Wspaniałe pożegnanie marki

W 1979 roku, został przedstawiony pojazd Delta, klasy średniej, wyposażony w środkowe położenie silnika. Zmodyfikowana wersja, Lancia Delta Integrale, rywalizowała z Audi Sport Quattro w Rajdowych Mistrzostwach Świata i zdominowała świat wyścigów samochodowych pod koniec lat 80-tychi na początku 90-tych. Delta, należąca do klasy VW Golf, jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych modeli. Oprócz kombi Dedra, produkowano sedana Thema, Kappa i Thesis, jak również małe samochody o nazwie Y i Mursa w ekstrawaganckich nadwoziach. Na rzecz swojej marki Alfa Romeo, bliźniacza firma Fiata, postanowiła zamknąć fabrykę Lancii i jedynie zaoferować we Włoszech model Ypsilon.

Twój koszyk

0 Pozycje, 0,00 PLN

Do kasy
SKRZYNKA INFORMACYJNA

Darmowa dostawa

Na każde zamówienie powyżej 300 PLN wartości towarów
  • Auto części dla LANCIA dostawa z UPS
  • Części do samochodów dla LANCIA dostawa z GLS
  • Części zamienne dla LANCIA dostawa z DHL
:

Bezpieczne połączenie

Metody płatności
  • Auto części LANCIA kupić z mc metodę płatności
  • Autoczęści LANCIA kupić z paypal metodę płatności
  • Części do samochodów LANCIA kupić z visa metodę płatności
Poniedziałek - Piątek 8.00 - 18.00 Sobota - 8.00 - 16.00

INFOLINIA DLA KLIENTÓW

+48 22 307 44 99

Adres

Josef-Orlopp-Straße 55
10365 Berlin Niemcy
Pokaż na mapie